Co wybrać – garaż blaszany czy garaż betonowy?

Zarówno garaże blaszane, jak i garaże z betonu, należą do najtańszych dostępnych dziś rodzajów garaży. Wybór między tymi dwoma opcjami uzależniony jest tak naprawdę od naszych własnych oczekiwań.

Garaże betonowe sprzedawane są w formie wykonanych z betonu zbrojonego jednolitych brył. Dzięki monolityczności pozostają szczelne i niepodatne na powstawanie pęknięć i przecieków. Jeśli priorytetem jest dla nas wybudowanie garażu, który stworzony byłby z ciężkiego, topornego surowca i w związku z tym wyróżniał się bardzo trwałą, solidną konstrukcją i długą żywotnością, garaż betonowy będzie lepszym rozwiązaniem niż charakteryzujący się lekką konstrukcją garaż blaszany. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że duża waga i siermiężność garaży betonowych to cechy, które niosą ze sobą także pewne ograniczenia, np. w postaci braku możliwości przebudowy budynku oraz trudności w transporcie i przenoszeniu.

Inaczej na tym polu wyglądają garaże blaszane. Ich nośna konstrukcja sprawia, że łatwo i szybko możemy transportować je w inne miejsca. Blaszak będzie najlepszą opcją, jeśli nosimy się z zamiarem wzniesienia budynku tylko na jakiś czas, a potem zamierzamy go sprzedać bądź ulokować gdzieś indziej. Z drugiej jednak strony, wysokiej jakości garaż blaszany (np. wykonany z profili zamkniętych) wcale nie będzie ustępować żywotnością, solidnością i trwałością, garażowi betonowemu, więc również może być to rozwiązanie na długie lata. Dużym atutem garaży blaszanych jest również ich uniwersalność, duża elastyczność w doborze wymiarów i kształtów (np. podzielony na kilka pomieszczeń) oraz dostępność w bardzo wielu odmianach stylistycznych i z dodatkowym wyposażeniem (np. dodatkowe drzwi, okna, ocieplenie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.