Jak zostać architektem

Zawody techniczne od lat przyciągają całe rzesze młodych ludzi, decydujących się na ukończenie nie tylko szkoły średniej o odpowiednim profilu, ale i uczelni wyższej, najczęściej politechniki. Jednym z chętniej wybieranych kierunków jest architektura, dająca po ukończeniu olbrzymie możliwości zawodowe, zazwyczaj łączące interesującą pracę z wysokimi zarobkami.

Dobra uczelnia wyższa o konkretnym profilu to dopiero początek drogi, podstawa zapewniająca zdobycie niezbędnej wiedzy na właściwym poziomie, ale dająca także dostęp do niezbędnych praktyk zawodowych. Wybierając ją, należy zwrócić uwagę na renomę, jaką może się pochwalić i kadrę pedagogiczną, gwarantującą poznanie najnowszych trendów w dziedzinie architektury. Każdy, kto decyduje się ją studiować, powinien również pamiętać, że konieczne będzie zdanie wyjątkowo trudnych egzaminów wstępnych, obejmujących również część praktyczną z rysunku. Dlatego też osoby bez umiejętności plastycznych powinny raczej pomyśleć o innym kierunku studiów.

Ukończenie architektury stawia absolwenta przed wyborem konkretnej dziedziny, którą będzie się zajmował w obrębie swojego zawodu. Może on przede wszystkim zająć się projektowaniem domów mieszkalnych czy innych budynków np. użytkowych lub przemysłowych. Bardzo ciekawym kierunkiem jest architektura krajobrazu, czyli projektowanie wszelkich przestrzeni zewnętrznych, takich jak parki, ogrody, boiska czy nawet place zabaw. Wiele osób decyduje się też na zostanie architektami wnętrz, pomagając urządzać nie tylko domy prywatne, ale także wnętrza galerii handlowych, biur lub urzędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.